PRİPYAT
Tiyatro Oyunu

Yazar: OĞUZ HAN AYAZ

 

Genç yazarların yeni oyun metinlerini tiyatro dünyasına kazandırmak için özel bir çaba sarf eden Dramatik Yayınları, bu kitabını çağımız küresel virüs saldırısı altındayken yayımlıyor.

Pripyat, dünyamız COVID-19 salgınını yaşarken belki de yayımlanan ilk oyun kitabı olma özelliğine sahip. Tarihi anlara şahitlik ettiğimiz şu günlerde, yazarımız Oğuz Han Ayazda başka bir felaketten söz ediyor. Yazar kitabında, otuz yılı aşkın zaman diliminde yaşadığımız nükleer faciaların insan üzerindeki etkisini gözler önüne seriyor. Nükleer facialar bugün hala etkilerini sürdürüyor. Şu an yaşadığımız salgının etkisinin çok uzun yıllar süreceği gibi. 

Oğuz Han Ayaz kitabında yaşanılan felaketin insan üzerindeki etkisine ustaca değiniyor. Sizin, bizim yani hepimizin hissedebileceği insani bir tavır bu! Bizlere, yaşam ve ölüm arasındaki tercihlerimizi hangi koşullar altında, neye göre belirleyeceğimizi sorgulatıyor. Ve bunu en insani temelden yola çıkarak yapıyor.

PRİPYAT adlı bu kitabı elinize alıp okumaya başladığınızda, sizlere yaşadığımız çağı sorgulatacak etkili bir hikâyeyle karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz. İnsan olmanın erdemini yeniden sorgulamanıza neden olacak bu hikâye, oyunu sahneye taşıma ve tüm insanlığa gösterme arzusu doğuracak.

İyi okumalar, iyi rejiler. 

Dramatik Yayınları / Basım Yılı 2020, Sayfa Sayısı 48,  Karton Kapak, 2.Hamur, ISBN 978-605-69678-6-3